HISTORIA FIRMY

W 1991 roku, stawiając pierwsze kroki w kapitalizmie, na bazie zgromadzonego wcześniej drobnego kapitału z poprzednich aktywności, Krzysztof i Marzena Gradeccy założyli hurtownię kosmetyków.

Firma początkowo funkcjonowała tylko w skali lokalnej, ale szybko zaczęła rozszerzać zasięg działania. Kolejne lata okazały się czasem intensywnego rozwoju - w 1993 roku powstała pierwsza hurtownia Cash&Carry oraz oddziały zamiejscowe. Dwa lata później działalność rozpoczął pierwszy sklep EKO dając początek znanej i cenionej, ogólnopolskiej sieci marketów spożywczych, która po piętnastu latach dynamicznego rozwoju, jako EKO Holding zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych. W wyniku skutecznego zarządzania, firma notowała systematyczny rozwój, zarówno w aspekcie oferowanych usług, jak również skali prowadzonych działań.

Dalsze lata przyniosły kolejne kamienie milowe - dynamiczny rozwój firmy nastąpił w połowie 2008 roku, w wyniku powstania Polskiej Grupy Drogeryjnej, będącej efektem konsolidacji kilkunastu znaczących firm hurtowych ze wszystkich części Polski. W 2010 roku powstaje franczyzowa sieć „Drogerie Jasmin”, która jest następcą założonej w 1999 roku regionalnej spółki Drogerie Aster, a I Forum Niezależnego Rynku Drogeryjnego będące między innymi eventem założycielskim sieci, przyciąga rzesze oczekujących działań konsolidacyjnych kupców oraz dostawców. Jako dystrybutor chemii gospodarczej i kosmetyków o ogólnopolskim zasięgu, PGD Polska przez lata poszerzało spektrum swojej działalności w odpowiedzi na rosnące potrzeby detalistów.

Początki firmy przypadły na czas przemian - umocnił się wolny rynek, zmieniał się styl życia Polaków, a tym samym wzrosły potrzeby konsumenckie, którym zawsze staraliśmy się wychodzić naprzeciw. Były to również początki udanej i wieloletniej współpracy z licznymi producentami. Wśród naszych pierwszych dostawców znalazły się: Pollena Lechia (dzisiaj Nivea), Kolastyna czy Wizamet (dzisiaj Gillete). W następnych latach do grupy zaufanych Partnerów biznesowych dołączały kolejne firmy – L’Oreal, Unilever, Henkel, Soraya, Bielenda, PharmaCF i inni.

Dziś PGD Polska jest dystrybutorem większości wiodących koncernów w naszej branży oraz rzeszy dużych i mniejszych firm, stanowiąc platformę dystrybucyjną dla ponad 200 dostawców. Wiele lat spędzonych wspólnie na polskim rynku, doprowadziło do zbudowania wiarygodnych, a przede wszystkim stabilnych relacji z naszymi Partnerami, opartych na wzajemnym poszanowaniu, wiarygodności i profesjonalizmie.

Nieustannie otwieramy również nowe projekty, podejmujemy wyzwania obsługi nowoczesnych kanałów sprzedaży internetowej, rozpoczęliśmy bardzo poważny projekt e-commerce zarówno na platformie konsumenckiej (drogeria internetowa), jak i B2B (hurtownia online chemii i kosmetyków).

parallax background